
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1 MHz |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Min Input Voltage | 8 V |
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 100 V |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Quiescent Current | 2 mA |
| Max Supply Current | 2.85 mA |
| High Level Output Current | 1 A |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 5.85 kHz |
| Max Input Voltage | 12 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Triac |
| Nominal Supply Current | 2.85 mA |
| Internal Switch | No |
| Applications | Lighting |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$1.49069
Ext.Price$1.49069
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.49069 | $1.49069 |
| 10 | $1.25645 | $12.56450 |
| 25 | $1.14387 | $28.59675 |
| 50 | $1.04138 | $52.06900 |
| 100 | $0.94808 | $94.80800 |
| 300 | $0.91320 | $273.96000 |
| 500 | $0.87960 | $439.80000 |
| 1000 | $0.84982 | $849.82000 |
